Committees

Steering Committee:

  • Kokichi Futatsugi, JAIST, Japan
  • Claude Kirchner, INRIA Research Center Bordeaux – Sud-Ouest, France
  • Narciso Martí-Oliet, Universidad Complutense de Madrid, Spain
  • José Meseguer, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
  • Ugo Montanari, University of Pisa, Italy
  • Grigore Rosu, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
  • Carolyn Talcott, SRI International, USA
  • Martin Wirsing, Ludwig Maximilians Universität München, Germany

Program Committee:

  • Kyungmin Bae, SRI International, USA
  • Roberto Bruni, University of Pisa, Italy
  • Stefan Ciobaca, Alexandru Ioan Cuza University, Romania
  • Francisco Durán, Universidad de Málaga, Spain
  • Santiago Escobar, Universitat Politècnica de València, Spain
  • Maribel Fernández, King’s College London, UK
  • Thomas Genet, IRISA/Université de Rennes 1, France
  • Jürgen Giesl, RWTH Aachen, Germany
  • Deepak Kapur, University of New Mexico, USA
  • Helene Kirchner, INRIA, France
  • Alexander Knapp, Universitat Augsburg, Germany
  • Alberto Lluch Lafuente, Technical University of Denmark, Denmark
  • Dorel Lucanu, Alexandru Ioan Cuza University, Rumania (chair)
  • Salvador Lucas, Universitat Politècnica de València, Spain
  • Narciso Martí-Oliet, Universidad Complutense de Madrid, Spain
  • Ugo Montanari, University of Pisa, Italy
  • Pierre-Etienne Moreau, Université de Lorraine, France
  • Vivek Nigam, Federal University of Paraíba, Brasil
  • Kazuhiro Ogata, JAIST, Japan
  • Peter Ölveczky, University of Oslo, Norway
  • Christophe Ringeissen, INRIA-Lorraine Nancy, France
  • Grigore Rosu, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA
  • Vlad Rusu, INRIA Lille Nord-Europe, France
  • Ralf Sasse, ETH Zurich, Switzerland
  • Traian-Florin Serbanuta, University of Bucharest, Romania
  • Mark-Oliver Stehr, SRI International, USA
  • Carolyn Talcott, SRI International, USA
  • Martin Wirsing, Ludwig-Maximilians-Universität München, Germany

Comments are closed